VIDEO/ Protesta tek parlamenti, Rai 1 kronikë nga Tirana. Reagimi i Ramës e Kryemadhit

VIDEO/ Protesta tek parlamenti, Rai 1 kronikë nga Tirana. Reagimi i Ramës e Kryemadhit

21:49, 20/02/2019

Kriza politike në Shqipëri dhe protestat masive të shqiptarëve kanë kthyer vëmendjen e medieve botërore drejt vendit tonë.

Në mënyrë të veçantë mediat italiane prej ditësh kanë sjellë gazetarët e tyre në Tiranë, për të raportuar në lidhje me situatën në vend.

Pas gazetave të mëdha italiane, sot ishte radha e Rai1 për të pasqyruar gjendjen  në vend.

Sipas gazetarit të sjellë në Tiranë, situata në Shqipëri është e rëndë.

Ai ka marrë intervista nga qytetarë, kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi dhe Edi Ramën.

Me këtë të fundit gazetari ka diskutuar për protestën e madhe të ditës së nesërme tek parlamenti.

Duke folur për këtë protestë, në zërin e Edi Ramës ndihet nervozizmi dhe frika.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

ana21/02/2019 10:19

spurdhjak

Shto koment