Edi Rama arratiset sërish nga Tirana

Edi Rama arratiset sërish nga Tirana

19:20, 20/02/2019

Në një kohë kur opozita e zyrtarizoi nismën për djegien e mandateve, nesër para Parlamentit do të mbahet protesta e rradhës masive dhe në një kohë kur kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi anuloi seancën plenare,  kryeministri Edi Rama me sa duket ka zgjedhur të arratiset në jug të vendit.

Siç mësohet, kreu i qeverisë do të jetë nesër në Gjirokastër.

Janë parashikuar disa evente në Gjirokastër, Dropull e Përmet, ndërsa formati i në kuadër të turit "Bashkia që Duam", do të organizohet në bashkinë më të madhe të qarkut, në Gjirokastër.

Bashkë me të në këtë vizitë dy ditore do të jenë edhe disa ministra dhe deputet?t e qarkut.

Kur opozita protestonte më 16 shkurt poshtë zyrës së tij Rama zhvillonte anti-mitingun me administratën në Vlorë, ndërsa për nesër ka zgjedhur arratisjen.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Atdheu na therret22/02/2019 01:37

Mos e lini qenin te largohet poshtersia e tij nuk ka fund Ka vjedhur me miljona

duhet20/02/2019 22:03

Duhet shkoje populli te protestoje ne gjirokaster..atje ku esht ai

Lola20/02/2019 19:52

Duhet ti zihet rruga me protesta. Mos te lejohet te dali nga tirana...

Sela 20/02/2019 19:40

SKA PROBLEM SE DO KTHEHET PRAP KETU DO TE VIJ

Shto koment