VIDEO skandaloze/ Radio Tirana transmeton këngën 'Ne jemi komunista'

VIDEO skandaloze/ Radio Tirana transmeton këngën 'Ne jemi komunista'

11:42, 19/02/2019

Kishte vite që nuk kishte ndodhur një skandal i tillë.

Por me ardhjen e Edi Ramës në pushtet dhe rikthimin e Byrosë Politike në krye të Shqipërisë nuk ishte si ndodhte ndryshe.

Radio Tirana, nën drejtimin e Thoma Gëllçit ka vendosur të transmetojë këngë komuniste.

‘Ne jemi komunista’ është njëra nga këngët që Radio Tirana ka futur në transmetim duke shënuar një rast skandaloz dhe të paprecedentë në historinë e pluralizmit shqiptar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Canada22/02/2019 18:00

Thoma Gellci nje hajdut i neveritshem. Ne qytetin e Korces kane jetuar familjet e dy vellezerve te nderuar dhe rrespektuar Pandi Gellci,trainer i mirenjohur i ekipit te volejbollit te femrave dhe Gaqo Gellci ,farmacist,po kaq i respektuar nga korcaret. Ne vitet '96-'97 atyre u vijne dokumentat nga amerika per te aplikuar per lejet e qendrimit dhe me pase sipas rregullit per shtetesine amerikane,mbasi babai i tyre kishte nderuar jete ne Amerike dhe ishte shtetad amerikan. Hajdutit Thoma i bie ne vesh ky lajm dhe beri perpjekje te pa para per ti pervetesuar dokumentat e vellezerve Gellci. Kalvari qe shume i gjate,po kuptohet qe e drejta triumfoi. Pandi Gellci jeton prej shume vitesh me komplet familjen ne Amerike,kurse Gaqua ka nderuar jete,nuk e di ku eshte pjes tjeter e familjes. Ky eshte thoma Gellici dhe kuptohet qe shtepia e hajduterve eshte rilindja.

Xxxxx21/02/2019 17:50

Duhet vare per koqesh!

coli19/02/2019 17:54

Ku janë shoqatat e të persekutuarve politikë ? Përse nuk shkojnë në Radio Televizionin shqiptar e ta marin këtë Gëllçin e ta varin nga këmbët mes Tiranës, si italianët Benito Musolinin ?

Shto koment