Përgjaket palestra e shkollës në Vlorë/ Policia kërcënon nxënësit të mos flasin

Përgjaket palestra e shkollës në Vlorë/ Policia kërcënon nxënësit të mos flasin

22:23, 18/02/2019

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar në profilin e tij në Facebook një mesazh tronditës të mbërritur nga qyteti I Vlorës.

Sipas “qytetarit digjital”, në shkollën “Lef Sallata” në Vlorë, nxënësit kanë gjetur njolla gjaku në palestër. Ndërsa policia e lajmëruar ka heshtur duke detyruar dhe fëmijët të heshtin.

Postimi I ish kryeministrit Berisha:

Ngjarje mafioze ne Shkollen “Lef Sallata” ne Vlore.

Palestra pergjaket, fshihet krimi, nxenesit te tronditur nuk shkojne me shkolle. sb

Mrb zoti Berisha. Sot ne palestren e shkolles Lef Sallata ne vlore u gjenden nga femijet gjurme te medha gjaku.Ata lajmeruan mesuesin e fiskultures dhe mesuesi menjehere lajmeroi policine.Kete ngjarje e mbajten te fshehte kishin kercenuar femijet qe te mos flisnin.Femija im erdhi i terrorrizuar ne shtepi dhe nuk do te shkoj me ne shkolle.Thjesht ju njoftova qe ta beni publike se ne nuk na jep askush llogari per tmerrin e femijeve.

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment