U shkarkua nga Veliaj pasi mori pjesë në protestë, reagon nënkryetarja: Nuk me ndalon dot …

U shkarkua nga Veliaj pasi mori pjesë në protestë, reagon nënkryetarja: Nuk me ndalon dot …

21:32, 18/02/2019

Nënkryetarja e Bashkisë Kozeta Mesiti e cila u shkarkua ditën e sotme nga detyra pasi mori pjesë në protestën e 16 shkurtit të opozitës tha se ajo ka të drejtën si qytetarë e lirë të veprojë si të dojë.

Shkak i vendimit të kryebashkiakut Erion Veliaj thuhet se u bë pjesëmarrja e saj “në protestën e dhunshme te organizuar nga opozita te shtunën”.

Veç Mesitit u shkarkua edhe drejtori i tregjeve, Sokol Hysa, po ashtu i propozuar nga radhët e PDIU.

“Jam krenare qe kam perfaqesuar PDIU si Nenkryetare e Bashkise Tirane, ne keto muaj .

Askush nuk mund te me ndaloje si qytetare e lire, ne dite pushimi, ti bashkohem qindra mijera shqiptareve qe protestuan kunder qeverise, skamjes , zbrasjes se vendit nga rinia dhe gjithcka tjeter qe rendon cdo dite e me shume jeten e qytetareve. Personalisht, ndjehem e nderuar qe isha pjese e asaj proteste madheshtore si shprehja me e mire e qytetarise per te reaguar dhe mos u nenshtruar.”, ishte reagimi i Mesitit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku21/02/2019 23:51

Lali Eri doli në këmbë për një shëtitje mëngjesore. Disa djem të vegjël po luanin në vëndet e ngushta midis pallateve. Ndaluan lojën dhe qeshnin duke e treguar me gisht, "si e paska surratin ky xhaxhi, si bythë". Nuk e kam si bythë. Hahaha, surrat bytha. Vazhdoi rrugën mendueshëm dhe hasi disa të moshuara ulur në një stol, ato filluan të qeshin dhe përsëritën të njejtën gjë, surratin si bythë e paska. Vashdoi rrugën trishtueshëm duke menduar tashmë, vërtet ta kem fytyrën si bythë? Rrugës i ndodhi akoma disa herë që kalimtarët qeshnin nën zë duke parë surrat bythën. Qënka e vërtetë, mendoi. I hutuar për pak sa nuk ra në një pusetë të thellë të hapur në mes të trotuarit, zgjati kokën të shihte. Aty brënda po punonin dy puntorë, njëri dalloi hijen, ngriti kokën, e pa dhe i bërtiti: "na ore tiii, këtu po punojmë, shko të dhjesësh në ndonjë vënd tjetër". Kështu ndodh kur bëhet fytyra bythë.

Gramoz19/02/2019 18:25

Ku e pa dhunen lali kurva, tek p...dhi Ajoles?

shqiptar19/02/2019 18:06

Një gabim u bë me protestën e 16 shkurtit. Kur u mor vesh se burracaku Rama ja kish mbathur për Vlorë, sëpaku gjysma e pjesmarësve të rrethonin bashkinë e ti përvisheshin këtij mashtruesi ordiner.. Ky është po aq i ndyrë sa Rama, sepse quajti qindra mijë protestuesit që kishn mbushur Tiraniën si "shpellarë të SHQUP-it" Ka gojë ky fundërinë të bëjë batuta idiote me SHQUP.si ai pella dymetrosh. Të dy prindërit i ka pasur nëndrejtorë ushtarakë të shkollave të mesme në Tiranë, që për detyrë kishin edhe propogandën për PPSH, e tek SHQUP-i shkonin e pinin kafe

Toni19/02/2019 00:11

Duhet ta shporrni edhe kte sorrosin qe po i merr frymen tiranes me leket e krimit dhe te korrupsjonit shpejt do ju mblidhet laku o rilindasit e vdekjes .vdekjes popullit shum te vuajtur, se bllokmenet e djeshem i ke rregulluar mir sa ne qeveri dhe bashki.

Shto koment

Denonco