Haradinaj: Si mund fal 500 miliard?! Rusia po paguan në Kosovë e Shqipëri

Haradinaj: Si mund fal 500 miliard?! Rusia po paguan në Kosovë e Shqipëri

22:30, 12/02/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për "Tempora" nga Sonila Meço në Ora News, tha se nuk mund t'i jepet Serbisë veriu i vendit që ka një pasuri prej 500 miliardë dollarë.

Haradinaj: Kushdo që lëviz në kufij është në agjendën e Putinit.

Ridizanjimi i kufijve është agjentë e Putinit. Me ju thënë shqiptarëve jepni veriun 500 miliard, ku Shqipëria buxhetin vjetor e ka 4 miliardë dhe Kosova 2 miliardë.

Krejt është kalkulim i agjenturave të Moskës, në të cilën kanë rënë në grakcë plot në Kosovë dhe në Shqipëri dhe kanë marrë paret e tyre.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Pellazgu.12/02/2019 23:40

Oooo Kryeministër Ramush Haradinaj veç vazhdo se çështu të duan më shum amerikanët dhe disa shtete mike në perëndim.Të mbështes me krejt mundësit çë i kam. Aktet juridike e politike të Kosovës dhe e drejta ndërkombëtare ishin dhe janë në anën e R.së Kosovës sot një shekull më parë.Jemi në prag të pranverës.

Shto koment

Denonco