Denoncimi/ Doganierët në mëshirë të klientelës së Ramës

Denoncimi/ Doganierët në mëshirë të klientelës së Ramës

22:12, 12/02/2019

Ish-kryeministri Berisha vijon publikimin e denoncimeve të qytetarëve që mbërrijnë në adresën e tij elektronike.
Këtë radhë, Berisha përmend biznesmenin Gjergj Luca, i cili sipas denoncuesit, vendos për fatin e doganierëve të cilët sipas tij janë në mëshirë të klientelës së Edi Ramës.
Sipas qytetarit, Luca iu bën presion punonjësve  me largime nga puna lidhur me çështjen e votimeve.
Ndërkohë një tjetër qytetar denoncon se në VKM-në për punonjësit me kontratë në asnjë pikë nuk përmendet Drejtoria e Përgjithshme e Doganave.
Postimi i plotë i Berishës.

Doganieret ne meshire te klienteles se Edvinit.

Gjergj Luca vendos per fatin e tyre.
Per punonjesit me kontrate asnje qindarke!

Lexoni mesazhet e qytetareve dixhital. sb

Pershendetje Zoti Berisha , ne VKM per punojsit me kontrate ne asnje vend nuk permendej Drejtoria e Pergjithshme e Doganave , si duket e kan harruar qellimisht , po kemi gati dy muaj qe po punojm falas per doganen edhe sdihet se kur do dali kemi ngel ne ajer ne punojme kot pa rroge te tjeret marrin rrogat e dalin bredhin neper kafe te hysh tani neper zyra jan tgjitha bosh. flm

Prsh u ba shume kohe qe denoncoj she ti nuk i ben publike. Te shkruaj nga shengjini dhe jam vet doganjer edi se mund ti prish shume pune vetes Por Po te shkruaj sps ti e ben publike.dogana esht tek lokali i GJERGJ LUCES nuk kemi asnje lloj kushti as kurgja. Thjesht ka fitu edi rama dhe ja ka dhan ktij legeni ket tender. Tani Po na ben dhe presion zoti GJERGJ LUCA se do ju heq nga puna u  e kam ne dore per pune te votimeve. Une nuk jam partiak Por te lokali ROZAFA ne shengjin akoma skan as kas fiskale dhe ky zotria e mban hapur akoma. Ju lutem anonim

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Toni13/02/2019 09:10

Mir nuk duhet me ju viar atij qe punson njerez, por? Kur jan shum dilema si eshte ngritur kjo perondori trgtare!.me cvlere u blene objektet shtetrore trasparenc, ku dolen te ardhurat dhe si ?.si paguhen , si ua shesin shqiptareve medjat kte qytet me ere ,,,,,,,.? Si mes te koloseve shqiptar dhe thenjeve te huajve e kan vendosur edhe ramen.! Si ,,!,, thenes. Nuk kam gje me lucen por pak si shum po ndigjohet :mps vall po kerkohet te behen edhe te gjith peshkataret skllever te ksaj perendorije te edvin gjergji luca .BAN KY POPULL.

Shto koment

Denonco