Another police officer arrested over sexual offences, tried to rape a student, harassed a teacher

Another police officer arrested over sexual offences, tried to rape a student, harassed a teacher

16:32, 12/02/2019

Another sexual scandal has shocked Albanian police after yesterday’s arrest of a police officer that harassed sexually a 15-year-old girl.

Former Premier Sali Berisha has made public another incident involving an officer of Special Forces that harassed the students and tried to rape one of them in the Law School in the University of Shkodër yesterday.

The student was helped by her friends who managed to block the assailant in the bathrooms till the police arrived. However, they did nothing and the offender reappeared again in the school building, where he has harassed one of the lady teachers.

Today the sexual predator has been arrested, being the second police effective handcuffed for sexual offences in two days.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

indrit zoganori15/02/2019 09:50

5 godinat e Qendrës Kombëtare Pritëse për Azilkërkuesit do rikonstruktohen nga e para dhe do pajisen me sistem qëndror ngrohje. Tenderin e ka fituar kompania e Administratorit të Njësisë Dajt, Kujtim Qefalia. Kompania “Dajti Park 2007 Shpk” me vlerë prej 619 milion lekësh të vjetra ndërsa limiti i tenderit ishte 623 milion lekë të vjetra. PO JU SE DINI SE KUSH JA KA DHENE TENDERIN DREJTORI I ASAJ QENDRE ESHTE DJALI I MOTRES(SHPRESES) SE KUJTIM QEFALISE KY DREJTOR EDHE TENDERAT E TJERE JA KA DHENE GRUAS QE KA FEMIJET (BASHKEJETUESES) E KA FARMACISTE DHE DENTISTE KISHTE PUNESUAR NE KETE QENDER ME RROGE TE MAJME DHE PERSONA QE KOLLITESHIN TE XHEMAL QEFALIA CDO MUAJ ANILA TRIMI SEKRETARIA E PERGJITHSHME E MINISTRIS E SE RENDIT E DERGOJ CESHTJEN NE KRIMI EKONOMIK POR ME SHUM EPERPJEKJE TE DEPUTETIT XHEMAL QEFALIA SAPO E MBYLLEN CESHTJEN NE PROKURORI ME TE GJITHA ATO FAKTE DHE P[ROVA TE PAKUNDERSHTUESHME.FIND THE MANY

Taku12/02/2019 20:32

Ky llesh leshi paska qen i papare, sa erdhi ky me kallashin ne dore mbas studenteve????????????????????????

Shto koment

Denonco