Kush janë politikanët e mazhorancës që takuan Dritan Dajtin në burg?

Kush janë politikanët e mazhorancës që takuan Dritan Dajtin në burg?

23:10, 11/02/2019

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike Çlirim Gjata ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin ‘Opinion’ lidhur me çështjen e Dritan Dajtit të cilit i’u hoq dënimi me burg të përjetshëm dhe u dënua me 25 vite burg.

Gjata deklaroi se njerëz të politikës së lartë të mazhorancës kanë takuar në burg Dritan Dajti, duke sqaruar se deklaratat për dërgimin në KLGJ të vendimit të gjyqtarëve janë hipokrizi.

‘Persona nga politika e lartë e mazhorancës kanë shkuar dhe kanë takuar në burg Dritan Dajtin.

Deklaratat për të çuar çështjen në KLGJ të gjykimit të Dajtit janë hipokrizi sepse e dinë shumë mirë se nuk ka ligj’- deklaroi Gjata në emisionin ‘Opinion’.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

coli12/02/2019 21:58

"Ky" o qorr, është një nga juristët më të mirë që ka Shqipëria e që nuk mund të bëjë publike emrat që janë për tu hetuar nga drejtësia.

Qorri12/02/2019 17:24

Po pse nuk i thotë emrat ky.... kështu bëheni më të dyshimtë dhe ju të opozitës.

Shto koment

Denonco