Lajmi i fundit

VIDEO/ Vjedhja 4 mln euro, burg për autorët, gruaja shpërthen në lot

Perversiteti i zyrtarëve të rilindjes!

Perversiteti i zyrtarëve të rilindjes!

22:08, 11/02/2019
A+ Aa A-

Deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri ka analizuar videoskandalin erotik të policit Berhan Bajrakurti, duke e para nga profesioni i psikologes dhe parashtruar edhe shkaqet e mundshme të perversiteti të punonjësit të rendit.
 

“Perversiteti i zyrtareve te frustruar seksualisht”, shkruan Pampuri në një status të saj në Facebook, duke e përfunduar me frazën “turpi i Rilinjdes vazhdon”…
 

Statusi i Pampurit
 

Perversiteti i zyrtareve te frustruar seksualisht……
Mjafton nje vote e blere, nje mashtrim i shoqeruar me nje premtim te pambajtur ne 6 vite, nje grup bandash qe shantazhojne mijera hallexhinj, qe perversi te veshe kollare e te marre arratine. Pushteti i jep mundesine te permbushe te gjitha nevojat qe i ndrydhi, i shtypi e i kontrolloi fale normave e kultures ne qytetin e tij te vogel. Mjaftoi pushteti qe Shukriu i rilindjes “te clirohej” nga frustrimi, e shume shukrinj te tjere te ndjeheshin “medemek” burra. A thua se aty mbeti burrnia!
Mjer ky vend me keta hemafrodite, te cilet nuk po dine me c’te bejne. Rasti i policit, mund te jete i lidhur me crregullimin e egzibicionizmit, i cili eshte pjese e crregullimeve te parafilise. Llojet e tyre varen nga mosha ne te cilen ata duan te demostrojne organet. Shkaku mund te jete edhe njeri prej ketyre te poshtepermendur:

 

 1. Abuzimi me alkolin
2.Crregullimi i personalitetit antisocial
3.Interes per pedofili
4. Abuzim seksual ne femijeri
Keto jane disa nga arsyet e ketij crregullimi, prevalenca e te cilit nuk eshte e qarte pasi eshte i veshtire identifikimi.
Gjithsesi ky rast e te tjera si ky vlen te studiohen e trajtohen, por jo te vishen me pushtet. Por sot mesa duket amoraliteti e perversiteti jane pjese e instancave me te larta, duke vendosur si maske, kostumin e ministrit, drejtorit, deputetit apo kryetarit te bashkise dhe te sigurt qe do te permbushin epshet e tyre, frustrimet e tyre, me te pamundur, te varfer apo dhe mjerane te parealizuar vijojne punen si ta kishin kete pjese te misionit. Jep doreheqjen Sander Lleshaj, rasti i dyte brenda pak diteve. Largohuni nga pushteti edhe ju mjerane qe karrigen e perdorni si “objekt” kenaqesie per te permbushur nevojat mjerane tuaja ne kurriz te nevojtareve, e te miturve.
Turpi i rilindjes vijon…

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco