Shehi: Përgjigjet e Ramës në Kuvend degjenerim i përgjithshëm

Shehi: Përgjigjet e Ramës në Kuvend degjenerim i përgjithshëm

22:00, 11/02/2019

I ftuar në emisionin ‘A Show’ ishtë i ftuar deputeti Dashamir Shehi. Ai pyetur nga gazetari Adi Krasta, Shehi ka folur për situatën pliotike në vend.

Shehi foli për deklaratat e kryenministrit Rama të bëra kohët e fundit në Kuvend, ku i cilësoi ato një degjenerim total. Përgjigjia e Ramës është degjenerim i përgjithshëm – tha Shehi.

Nuk mund ta shkatërrojmë vendin për partinë. Administrata shtetërore duhet të jetë e aftë dhe të punojë në të mirë të vendit- vazhdoi më tej deputeti.

Ai në studoi tregoi edhe një rast ku për një çështje të madhe dhe të rëndësishmë i ishte drejtuar Ramës, dhe kishte marrë një përgjigjë jo korrekte. Sipas kësaj nuk i duhet besuar më Ramës.  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco