Përleshje e madhe/ Dy shqiptarë në gjendje kritike për jetën

Përleshje e madhe/ Dy shqiptarë në gjendje kritike për jetën

21:05, 11/02/2019
A+ Aa A-

Një shqiptar ndodhet në gjendje të rëndë në spital në Alto Adige në Itali.

Mediat italiane shkruajnë se shqiptar, një 22-vjeçar është operuar gjatë natës me urgjencë në spital, pasi kishte plagë të rënda.

Mjekët nuk kanë dhënë informacione për gjendjen e tij, ndërsa bëjnë të ditur se është në gjendje të rëndë.

Sipas mediave, shqiptari ka mbetur i plagosur gjatë një sherri mes  një grupi personash, shumica prej të cilëve bashkëkombas të të plagosurit.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:00 të mëngjesit të sotëm, jashtë një klubi nate. Shqiptari është gjetur i prerë në pjesë të ndryshme të trupit.

Në të njëjtën ngjarje ka mbetur i plagosur pak më lehtë edhe një tjetër shqiptar, por mosha dhe identiteti i tij nuk është bërë i ditur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco