Skandali në Malësinë e Madhe, Brahimllari: Të shkarkohet i gjithë komisariati, Lleshaj të dorëhiqet

Skandali në Malësinë e Madhe, Brahimllari: Të shkarkohet i gjithë komisariati, Lleshaj të dorëhiqet

20:16, 11/02/2019

Pas skandalit seksual të policit në Malësi të Madhe, ku shfaqej duke ngacmuar seksualisht një 15-vjeçare, ka ardhur edhe reagimi i deputetit të LSI, Endrit Braimllari.
Ky i fundit, njësoj si kreu parlamentar Petrit Vasili, kërkon dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi, pas skandalit.

Postimi i plotë i Braimllarit:


“Ku e ka degraduar Edi Rama policine e shtetit, njerez me rekorde kriminale, pedofil i emeron ne polici pasi i perdor per fushate elektorale. Ministri i Brendshem duhet urgjentisht te japi doreheqjen.
Vet ka deklaruar qe “Nese shikoni nje polic te dehur ai jam une”. Sot kemi pare nje polic qe ngacmon seksualisht nje te mitur dhe nje komisariat i tere nuk merr persiper denoncimin e familjes se vajzes. 
Sot duhet te shkarkohet i gjithe komisariati dhe Ministri i Brendshem duhet te jape doreheqjen”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco