Juristi Shkëlzen Berisha sfidon Taulant  Ballën me një pyetje: A t'i paguajnë udhëtimet trafikantët e drogës?

Juristi Shkëlzen Berisha sfidon Taulant Ballën me një pyetje: A t'i paguajnë udhëtimet trafikantët e drogës?

14:15, 11/02/2019
A+ Aa A-

Taulant Balla në detyrën që i ka ngarkuar Edi Rama si kryegoja e ligë e Rilindjes, në një status në Facebook, citon ‘gojët e liga’ dhe thotë se Shkëlzen Berisha nuk ikën dot në SHBA.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i Berishës, i cili pasi konfirmon se udhëton si njeri i lirë në gjithë botën, paralajmëron Taulant Ballën, se bën mirë që të shpjegojë shpejt dhe vetë, se si i paguajnë trafikantët udhëtimet dhe hotelet në shkëmbim të miliona euro përfitime, nga taksat e shqiptarëve.

Gjithashtu Shkëlzen Berisha në reagimin e tij paralajmëron, edhe plasjen e një skandali të madh korruptiv në OSH, ku protagonist është Taulant Balla.

Reagimi i plotë i Shkëlzen Berishës

Tualet! Unë në SHBA dhe BE pavarësisht gojëve të liga që ulen mbi ty, udhëtoj si njeri i lirë, i pa shoqëruar nga trafikantë droge, të cilët me pas shpërblehen me miliona euro nga taksat e shqiptarëve.

Por meqë vendose të hapesh kapakun, bën mirë të na shpjegosh nëse trafikantët e drogës, të kanë dhënë thjesht shoqërinë e mirë, apo të kanë paguar biletat, hotelet, udhëtimet, veshjet, e shumë shije të tjera që ndani bashkë.

Bën mirë të na shpjegosh nëse të kanë sponsorizuar me paratë e drogës, apo me paratë e tenderave që kanë fituar pas kthimit nga udhëtimet me ty.

Bëje më mirë ti, para se ta bëjnë specialistët e OSHE, kur t'u duhet të shpjegojnë kush i ka urdhëruar për të shpallur fitues të miliona eurove, në kundërshtim me ligjin, miqtë e shtëpisë tënde. Bëje më mirë vetë. Bëje, se të ndihmon të shpëlahesh!

Reagimi i Shkëlzen Berishës erdhi pas statusit të Taulant Ballës në Facebook:

Shkelzen!

Ti ke të drejtë që vazhdon leh, përderisa akoma drejtësia është mes dritës dhe errësirës dhe errësirën e kontrollon ti me tët atë! Por meqë sot dole nga strofkulla a nuk na thua, kur do shkosh në Amerikë?!

Ose më saktë, pse gojet e liga thonë se nuk të japin më biletë për Amerikë as ty dhe as motrës tende, se kunatit jo e jo?!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz11/02/2019 18:12

Gojorja e edvin dylberit, tualet bideja dhe superkatnari i librazhdit, vazhdon te nxjerri qelb nga goja nen shembullin e edvin qenefit. Disa dite me pare edvin zorraxhiu, genjeu pa piken e turpit se medemek Sali Berisha nuk e kalonte dot oqeanin, Departamenti shtetit American, ja hodhi shpifjen ne koshin e plerave, ne vazhden e shpifjes se kryekurvit, vazhdon dhe nari librazhdit tualet bythlepirsi.

BENI 11/02/2019 14:31

Nuk jam dakort ma z. Shkelzen Tualeti im eshte shume here me i paster se tualet Balla qe po qelb vec Librazhdin por dhe gruan e tije qe po shkone .. ......... Kuptohet kush do sqarime te pyesi tualetin se e di dhe ai po ska cfare ti bej se i nxjerr eren e tualetit. Here tjeter mos na ofendo tualetin z Shkelzen. Grande Grande z. Berisha

Shto koment

Denonco