Nuk përmbahet kamikazja Spiropali: Familja e fëmijës së dhunuar falënderoi Rilindjen!

Nuk përmbahet kamikazja Spiropali: Familja e fëmijës së dhunuar falënderoi Rilindjen!

13:51, 09/02/2019

Elisa Spiropali që kur Edi Rama e ka bërë ministre, nuk përmbahet në rolin e saj prej kamikazeje, duke bombarduar në mënyrën më të turpshme opinionin publik.

Ajo nuk po lë ditë pa përdorur fatkeqësinë e një minoreneje të përdhunuar dhe veçanërisht familjen e saj.

Edhe sot që është ditë pushimi, adhuruesja e madhe e Ramë-Skënderbeut, e pozicionuar në një kënd lodrash fëmijësh ka mbajtur një video-monolog të gjatë, për këtë histori që tronditi opinionin dhe ka bërë propagandë, duke sulmuar opozitën, median dhe gjithë zërat e shqiptarëve të skandalizuar nga mënyra, se si policia dhe shkolla e trajtuan ngjarjen.

Spiropali arrin deri aty, sa që me ‘zërin’ e familjes’ falënderon pikërsisht ato institucione të Rilindjes, të cilët janë jo vetëm përgjegjëse për tragjedinë e vajzës, por bënë edhe gjithçka për ta mbuluar dhe fshehur atë.

 ‘Ajo familje e tronditur ne themelet e shpirtit, fliste me respekt per mesuesen, drejtoren e shkolles, policine e shtetit, agjencive e mbrojtjes se femijeve, psikologen vecanerisht dhe lutej per t’u lene e qete nga pikerisht ata qe te vrasin naten e te qajne diten! Ndersa monstra e te tijte apo te ngjashmit me te, ne politike e ne media u rileshuan mbi gjysh e babe, medemek ne emer te ligjit qe sipas tyre u mohon te drejten te kene nje fytyre per te thene para gjithe dynjase te vertetat e shpirtit!’, thotë ‘Miss 5, milion euroshi’ e doganave.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Spiro p...12/02/2019 23:16

E shkreta kjo idiote me tru Te ndrydhur me ADN Te Deformuar nga parimet e kurverise dhe komunizmit Te qelbur, Per moshen qe ka dhe per kohen ne Te cilen jetojme , kjo ndyresire eshte qelbur keshtu vetem per para dhe do Te qelbe gjith ambientet ku shfaqet kjo hiene e reckosur ,

Cuco09/02/2019 15:27

Nuk ka ne vote te jeshe kurve rrugesh qe te quhesh e tille. Je e tille edhe kur je pa dinjitet e pa moral, edhe kur kurveron e me fjalet.

Ajo09/02/2019 15:03

Spiropali e paska nje hall te madh, nuk e di skandal personal, 5 milionshin e vjedhur ne krye te doganave, apo thjesht nje adhurim qe shkon pertej atij ndaj liderit???!! Ndryshe nuk ka asnje shpjegim tjeter se perse eshte kthyer ne nje kamikaze te Rames, ne nje tabele qitjeje dhe rrufepritese te zemerimit dhe perbuzjes popullore. Edi Rama dukshem e shantazhon dhe e detyron qe te dale e mbroje me paturpesi skandalet e tij dhe te qeverise, te cilat tashme jane provuar te verteta pertej cdo dyshimi. E shkera Spiropali eshte bere per tu misheruar! Ajo eshte bere qesharake dhe me gafat e saj po ushqen repertorin e emisioneve humoristike, sepse as edhe nje femije e kopshtit nuk beson tek asnje fjale qe del prej gojes se saj. Pse nuk sheh bijat e tjera te partise qe kane ca kohe qe jo vetem heshtin por perpiqen te shpetojne c’te mundin nga karriera e tyre( e deshtuar dhe e inkriminuar kane mbeshtetur dhe votuar cdo ligj antikushtetues ) politike? A e keni pare apo degjuar Vasilika Hysin, Ermonela Felajn, Gjylametin, apo edhe Xhaxhken te ndjehen? Sigurisht jo, sepse ato nuk jane idiote, mbase nuk jane inkriminuara drejtperdrejt qe te behen therror per Ramen dhe te shkojne bashke me te ne humnere.

Xxl09/02/2019 15:00

Ah sikur te perdhunonin dhe ty nje skuader ushtaresh te Ripjelljes dhe te nxirrnin vidion ne publik!

Shkodran09/02/2019 14:01

Ptuuuu..! Nexhmia e dyte. A te qifsha ropt moj kufome e dhunuar shpirterisht dhe fizikisht. Po pse mos te besh kshu ti. Dhe te shkerdhyen para e mbrapa plus te benen dhe milionere...

Didi09/02/2019 13:59

Oj monster spiroplehra boll se na qave trapin

Shto koment

Denonco