88 për qind e shqiptarëve e quajnë akt të ndryrë dhe të turpshëm veprimin e Spiropalit

88 për qind e shqiptarëve e quajnë akt të ndryrë dhe të turpshëm veprimin e Spiropalit

21:29, 08/02/2019

88 për qind e shqiptarëve, mendojnë se publikimi i fytyrave të prindërve të vajzës së mitur në Kavajë është një veprim i turpshëm dhe i ndyrë.

Faqja Jeta Osh Qef ka bërë një sondazh mbrëmjen e sotme, ku pyet se sa shqiptarë mendojnë se publikimi i fytyrës së prindërve të vajzës 13 vjeçare është një akt i ndyrë dhe i turpshëm?

Kësaj pyetjeje i janë përgjigjur pozitivisht 88 për qind e votuesve, dhe vetëm 12 përqind kanë patur mendim të kundërt.

Ja sondazhi i JOQ:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

shqiptar11/02/2019 14:50

Edi Rama, i trembur se duke qenë në tribunën e Kuvendit hëngri surratit vezë, miell e deri çizme nga opozita, sajoi një post ministerial për adhuruesen e tij Spiro Pali (Po e ndaj mbiemrin e saj duke bërë lidhje me Spiro Kolekën e Pal Vatën), që ta verë në krah në këtë podium, edhe si një mburojë femër. Sigurisht që opozita do të përmbaheshte që të vepronte edhe ndaj një femre ashtu siç vepron me "Skënderbeun" nudist. Llogjikisht një ministër i një shumice partiake me detyrën e "ministrit të parlamentit" mund të zgjidhej një person që kontribon në zbutjen e konfliktit parlamentar partiak. Por a është Spiro Pali personi i duhur për ta bërë këtë ? Ajo ka përfaqësuar jo vetëm në Kuvend, por edhe në gjithë paraqitjet e saj publike në emisione televizive, thjeshtë konen e Ramës që leh kundër të gjithëve duke mos i lënë të japin mendimin e tyre. Pra ajo është e aftë vetëm si një zhurmuese e mendimit ndryshe e jo një ministre parlamenti.

Jimy09/02/2019 08:43

Veprim i ndyre sepse duhej ruajte Indentita ti i nje minorene. Akte te tilla t ne shtetet te BE.denohen me ligje.

Toni09/02/2019 01:02

Po ! Mund ti ndodh cdo kujt familje kjo lloj ngjarje shum e rende, se te vetmit , minorenet jane me te pa mbrojturit , nen drejtimin e ksaj qeverije prej minorenesh !, packa qe vitet ikan per maxhoren.kto prinder shum te pa fat dhe jo te mir moment edhe psikologjkisht prj femijes.porato qe i kan puplikuar per momentin jane; jo human por qenje njerzore me shqisa prej kafshe, dhe vyrtyt pa cipesie,.

LIKO09/02/2019 00:32

Lepiresja, e tere maskaralleqeve te psikopatit te qeverie, nje surogato fiasko e sektitte qelbesirave nje spirre( na falni) e Rames, ka kurajo e paturpesi qe me poshtersine qe i karakterizo keto monstra bejne edhe te tilla gjera, sa e trgojne kurverine morale e politike ne veprime te tilla. Kete e kane pervoje, e su ben pershtypie kufomave politike si kjo e tufes se tyre te qelbesirave. Si i mba kjo toke keto felliqesira e zuska si kjo.

Shto koment

Denonco