Gazetarët kryqëzojnë  Ramën! Ja fare shkruajnë

Gazetarët kryqëzojnë Ramën! Ja fare shkruajnë

21:17, 08/02/2019

Publikimi i fytyrave të prindërve të vajzës së dhunuar në Kavajë, ka sjellë reagime të shumta, të cilët kritikojnë ashpër ministren e Ramës, Elisa Spiropali.

Mes personave që e kanë kritikuar janë edhe fytyra të njohura për publikun shqiptar.

I pari ka qenë Edi Oga, i cili e quan publikimin e kësaj ngjarjeje me VIDEO si një telenovelë dramatike.

Ja çfarë shkruan Oga:

Telenovela dramatike e Kavajës, ofroi sot një seri të re emocionuese. E pabesueshme ishte se vetëm Elisa ishte aktore profesioniste, kurse prindrit (e shkretë) të vajzës, ishin ata të vërtetët! 

Ndërkohë edhe më i ashpër ka qenë reagimi i gazetares Luljeta Ndoka, e cila zemërimin e saj e ka shprehur edhe në faqen e Ramës, por që komenti më pas është fshirë.

Ja çfarë shkruan Luljeta  Ndoka:

Nje koment kam bere ne historine e postimeve ne faqen e kryeministrit Edi Rama por m’u fshi. Te flasesh per privatesine e familjes se 14-vjecares nga Kavaja dhe njekohesisht t’ia nxjerresh prinderit me ze dhe figure, kjo po qe eshte privatesi. Zot na mbaj larg ketyre ngjarjeve, sepse shtetaret tane te cojne drejt vetevrasjes!

Lidhur me këtë ngjarje ka reaguar edhe gazetarja Viol Xhafaj.

Ja çfarë shkruan Viol Xhafaj:

A ka turp me te madh se video ne shtepine e minorenes se abuzuar?Kerkoi mos te permendej me ngjarja ne parlament por i shkon ne shtepi e i nxjerr koke e kembe kush jane??? Dhe po kishte ndonje shans qe ata njerez te rinisnin jeten normalisht, nuk kane me! Mbi cfare nuk shkelin keta.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Tiranassssio11/02/2019 19:08

Erise=e pacipe Eris sexypali

Albi08/02/2019 22:45

Ato kane dale vete mor zoterinj. A do mesohemi ne kete vend qe te pergjegjshem jemi te gjithe ,jo vetem ministrat. Me qe ra fjala nje test i perbashket inteligjence nuk jam i sigurte qe do nxirrte Elisen fituese.

Askushi 08/02/2019 22:25

Po a nuk e shihni cfare fytyre ka kjo femer....

Shto koment

Denonco