Majlinda Begu takon presidentin serb Vuçiç: Ishte shumë konstruktiv!

Majlinda Begu takon presidentin serb Vuçiç: Ishte shumë konstruktiv!

14:24, 04/02/2019

Majlinda Bregu në postin e drejtueses së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu, ka mbyllur ditën e sotme turin në Serbi ku ka pasur një takim të ngrohtë edhe me presidentin, Aleksandër Vuçiç.

“Një takim shumë konstruktiv me presidentin Vuçiç. Është në interesin e përbashkët për të ecur përpara si rajon dhe të flasim haptazi me njëri tjetrin”, shkruan Bregu në Tëitter ku ka publikuar edhe një foto gjatë bisedës.

Një ditë më parë Bregu pati takime me ministrat e rinj të qeverisë Rama, ndër to ministrin Gent Cakaj, të Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Ballukun, të Arsimit, Besa Shahinin dhe të Financave, Anila Denaj.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Londra!04/02/2019 19:47

Po ka ofiq dhe para per kete vemje cdo gje eshte konstruktive! Nje fat me rilindjen e ripjerdhes do kesh!

Studenti04/02/2019 15:11

Per Majlinden, Vucici eshte konstruktiv, Basha jo.

ktvut04/02/2019 14:35

eh cfare ben establishmenti. te q... kockat

Shto koment

Denonco