FOTO/ Zbardhet takimi i presidentit Meta me banorĂ«t e ‘UnazĂ«s sĂ« Re’

FOTO/ Zbardhet takimi i presidentit Meta me banorĂ«t e ‘UnazĂ«s sĂ« Re’

12:54, 03/02/2019

Presidenti i ShqipĂ«risĂ«, Ilir Meta priti sot me kĂ«rkesĂ« tĂ« tyre njĂ« pĂ«rfaqĂ«si tĂ« banorĂ«ve tĂ« ‘UnazĂ«s sĂ« Re’, banesat dhe pronat e tĂ« cilĂ«ve preken nga projekti i segmentit rrugor ‘Mbikalimi i pallatit me shigjeta-Rrethrrotullimi i sheshit ‘Shqiponja’’.

Gjatë kësaj dëgjese me qytetarët, Presidenti Meta u informua në detaje, në lidhje me të gjitha shqetësimet dhe problematikat e këtij komuniteti që ende nuk janë zgjidhur nga institucionet përkatëse.

Presidenti Meta theksoi se e ka ndjekur me shumë shqetësim dhe vëmendje maksimale situatën, si dhe ka kërkuar prej kohësh me insistim informacion zyrtar shterues nga të gjitha instancat shtetërore përgjegjëse për këtë çështje.

Presidenti Meta u garantoi banorĂ«ve tĂ« ‘UnazĂ«s sĂ« Re’ se sĂ« shpejti do tĂ« mbajĂ« njĂ« qĂ«ndrim tĂ« qartĂ« zyrtar, pĂ«r tĂ« gjetur njĂ« zgjidhje tĂ« shpejtĂ« nĂ« pĂ«rputhje me kornizĂ«n kushtetuese e ligjore, si dhe nĂ« interesin mĂ« tĂ« mirĂ« publik e qytetar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco