Takimi te konviktet e mjekësisë, Goci: Rama u tha studentëve të rrahin pedagogët, se ta ......

Takimi te konviktet e mjekësisë, Goci: Rama u tha studentëve të rrahin pedagogët, se ta ......

14:51, 02/02/2019

Pedagogu i gazetarisë, Ervin Goci, ka reaguar lidhur me deklaratat e Ramës kundër pedagogëve në bashkëbisedimin me studentet e Konvikteve të Mjekësisë.

Në një postim në facebok ai shkruna se  "Rama u dha si zgjidhje studentëve me rrah pedagogët, se po ta bëjë vëtë ngjan keq.."

Më herët në një takim me një grup tjetër studentësh në sallën e studimit te Konviktet e Mjekësisë, Rama tha se një grup studentësh dhe pedagogësh po mbajnë peng dhe po rrezikojnë studentët e tjerë, që sipas tij janë shumica të humbin vitin arsimor për interesa politike.

Ndërkohë që nuk dha asnjë pergjigje për kërkesat e parashtrura nga studentët dhe pdagogët që tashmë vijojnë prej shumë ditësh protestën e tyre në të gjithë universitetet e Shqipërisë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco