Pampuri: Shqipëria me keq se në diktaturë, Rilindja dhe g...99 vodhën votën e shqiptarëve

Pampuri: Shqipëria me keq se në diktaturë, Rilindja dhe g...99 vodhën votën e shqiptarëve

11:14, 02/02/2019

Pas bërjes publike nga median prstigjioze Zëri i Amerikës të detajeve të nje dosje hetiomore ku jane të përfshirë eksponentë të lartë të mazhoranacës ne vjedhjen dhe tjetersimin e votës ka reaguar edhe deputetja demorate Orjola Pampuri.

Në një shënim në faqen e saj në facebook ajo shkruan duke u kërkuar grabitësve te votës që “përgjigjuni shqiptarëve që u keni tjetërsuar votën!” “Republika e Re pra Partia Demokratike shpalosin alternativen me të mirë për të nxjerrë vendin nga skëterra në të cilën e mbytën rilindasit e babëzitur. Shqipëria e shqiptarët, sot po përjetojnë ditët më të vështira të historisë së ketij vendi, pas 50 viteve diktaturë”, shkruan deputetja e PD.

Ja postimi i saj i plotë:

Metamorfoza e brumbujve të Mjaftit e g...99 në rilindje

Meraku hipokrit i rilindasve të mjaftit e g....99, të transformuar në "politikanë të mëdhenj", në lavatriçen socialiste të pastrimit të parave, të konçensioneve, të vjedhjes së votës, të shkatërrrimit e falimentimit të biznesit të vogël e të madh, të rritjes së taksave, rrënimit të sistemit arsimor e shendetësor, sot si mbreti lakuriq rrezikojnë edhe të bejnë analiza politike?

Paradoks....... Përgjigjuni akuzave për vjedhje vote! Pergjigjuni shqiptarëve që u keni tjetërsuar votën! Republika e Re pra Partia Demokratike shpalosin alternativen me të mirë për të nxjerrë vendin nga skëterra në të cilën e mbytën rilindasit e babëzitur. Shqipëria e shqiptarët, sot po përjetojnë ditët më të vështira të historisë së ketij vendi, pas 50 viteve diktaturë.

Eh, kush nis e analizon të tjerët, s'di si të kollundrisë hallet e familjes së tij. Kaq në telashe është e ndjera rilindje sa nis analizat e një familje tjetër së cilës nuk mund as t'i afrohet. Bëhuni gati të largoheni kokëulur, e të gjykoheni nga qytetarët për bëmat tuaja kundrejt qytetarëve të këtij vendi.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco