VIDEO/ Protesta e qytetarëve të Burrelit, bllokojnë rrugën: Qeveria po na varfëron përditë

VIDEO/ Protesta e qytetarëve të Burrelit, bllokojnë rrugën: Qeveria po na varfëron përditë

11:06, 02/02/2019

Qytetarët e Burrelit marshuan për 30 minuta në këmbë për të protestuar në kryeqëzimin e Urës së Matit, në dalje të qytetit.

Të shumtë në numër, ata kanë bllokuar në këto momente rrugën nacioanle në shenjë proteste ndaj qeverisë që sipas tyre po e varfëron gjithnjë e më shumë qytetarin shqiptar.

Rritja e çmimeve, papunësia, largimi I të rinjve jashtë vendit, falimentimi I bizneseve dhe infrastruktura e munguar janë disa nga arsyet që I kanë nxjerrë në shesh qytetarët e Matit.

Kjo është protesta e parë që starton valën e protestave në rrethe, për të kulmuar me protestën e madhe me 16 shkurt në Tiranë

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Labi02/02/2019 11:32

Po te vjen fundi ...mbaroi koha jote...o''Rilindas''

Daj Jaku02/02/2019 11:27

Pritni edhe pak kur të rizgjohen kuksianët e tradhëtuar dhe të mashtruar, të burgosur e të tallur, të konsideruar shpellarë nga të çmëndurit e Tiranës. Zjarrin traut të Rrugës së Kombit dhe kabinave taksambledhëse.

Shto koment

Denonco