Emërimi, ja kush do të jetë Komandant i Forcës Tokësore të Ushtrisë Shqiptare

Emërimi, ja kush do të jetë Komandant i Forcës Tokësore të Ushtrisë Shqiptare

09:09, 02/02/2019

Gjatë një cermonie të zhvilluara sot është bërë publik edhe emri i përsonit që do të drejtojë forcën tokësore te ushtrisë shqiptare.

Gjeneral brigade Albert Mullai emërohet komandant i Forcës Tokësore.

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka tha se “përkushtimi, profesionalizmi gjithmonë do të shpërblehen.

Sipas ministres “vlerësimi i profesionistëve dhe njerëzve të përkushtuar, motoja e punës në FA”.

Ajo vleresoi si arritje të shkëlqyer edhe “çertifikimin nga NATO i Grup Batalionit të Këmbësorisë Lehtë”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco