Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:16, 02/02/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

VIDEO/ Basha nga Durrësi: Rama dhe Dako do shkojnë në burg

Gati dy javë para 16 Shkurtit, Kryetari Lulzim Basha, i ka ndërthurur thirrjet për t’iu bashkuar protestës në Tiranë me shpjegimin e alternativës së PD për zhvillimin ekonomik të vendit.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/228604/video-basha-nga-durresi-rama-dhe-dako-do-shkojne-ne-burg/

 

Berisha, Ramës: Kur të vjen ngordhja nuk të flet goja por pasgoja!

Ish-kryeministri Sali Berisha, i ka cilësuar deklarata dhe faktet e dala së fundmi në media, një goditje fatale ndaj kryeministrit Edi Rama dhe regjimit të tij kriminal.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/228566/berisha-rames-kur-te-vjen-ngordhja-nuk-te-flet-goja-por-pasgoja/

 

Salianji: Në 16 shkurt populli rrëzon Edi Ramën

I ftuar në studion e lajmeve të Syri.net, deputeti demokrat, Ervin Salianji, ka komentuar atë se çfarë pritet të ndodhë në protestën e 16 Shkurtit.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/228577/salianji-ne-16-shkurt-populli-rrezon-edi-ramen/

 

VIDEO/ ‘Edvin, hajdut, kazan, legen’, banorët e Unazës së Re kanë një mesazh për Ramën

Banorët e Unazës së re, janë mbledhur sërish mbrëmjen e sotme për të protestuar kundër projektit korruptim të Unazës së Re.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/228556/video-edvin-hajdut-kazan-legen-banoret-e-unazes-se-re-kane-nje-mesazh-per-ramen/

 

FOTO/ Aksidentohet eskorta e Edi Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka nxjerrë foto të një aksidenti të ndodhur në Gosë të Kavajës.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/228492/foto-aksidentohet-eskorta-e-edi-rames/

 

Një tjetër Ed LIVE në 23.00/ Perla për të mos u lënë pa parë

Ish-deputeti socialist, i njohur ndryshe si ‘Kaubojsi’ Eduard Ndocaj, ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, pas debatit që ai pati me ish-kryeministrin Berisha në parlament.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/228628/nje-tjeter-ed-live-ne-23-00-perla-per-te-mos-u-lene-pa-pare/

 

Aksidentohet për vdekje 74 vjeçari

Një ngajrje e rëndë ka ndodhur para pak minutave në Has. Një 74 vjeçar është aksidentuar për vdekje në Krumë të Hasit.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/228598/aksidentohet-per-vdekje-74-vjecari/

 

Njohja e Kosovës dhe asnjë temë tjetër në bisedime

Tema e radhës ndërmjet ekipit negoaictor të Kosovës me atë të Serbisë në Bruksel, do të jetë  vetëm njohja e Republikës së Kosovës, tha për “SyriKosova”,  kryesuesi i ekipit negociator, njëherësh zëvendëskryeministri, Fatmir Limaj.

Për më shumë           

https://www.syri.net/syri_kosova/politike-lajme/7072/njohja-e-kosoves-dhe-asnje-teme-tjeter-ne-bisedime/

 

Shtetet e Bashkuara tërhiqen nga Traktati për Armët Bërthamore me rreze të mesme veprimi

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, ka bërë të ditur përmes një deklarate para gazetarëve se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të tërhiqen zyrtarisht nga traktati për raketat bërthamore me rreze të mesme veprimi, i cili ka qenë shumë i rëndësishëm për sigurinë e Evropës që nga Lufta e Ftohtë.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/228537/shtetet-e-bashkuara-terhiqen-nga-traktati-per-armet-berthamore-me-rreze-te-mesme-veprimi/

 

VIDEO/ Tmerr në Itali, lojtari i Lecces bie pa ndjenja. Ambulanca futet në fushë dhe...

Italia pushtohet nga frika dhe ankthi. Gjatë ndeshjes së Serisë B në mbrëmjen e sotme, mes Lecces dhe Ascolit, është mesfushori Manuel Scavone, i cili pas një përplasje me kundërshtarin Bereta bie në tokë, vetëm pas disa sekondave që ndeshja kishte nisur.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/228618/video-tmerr-ne-itali-lojtari-i-lecces-bie-pa-ndjenja-ambulanca-futet-ne-fushe-dhe/

                                     

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco