Ja si Erion Braçe rrëmbeu shtëpinë e të dënuarit politik

Ja si Erion Braçe rrëmbeu shtëpinë e të dënuarit politik

11:59, 19/01/2019

Një denoncim për rrëmbim shtëpie, akuzon babanë e zvëndëskryeministrit të sapozgjedhur, Erion Braën. Një ish-i dënuar politik, rrëfen historinë, si babai i Erion Braçes i rrëmbeu shtëpinë në vitin 1987 dhe ia dha kushërinjve të tij.

Denoncimi bëhet publik nga ish-kryeministri Sali Berisha

Postimi i plotë i Sali Berishës

Ja si i pushtuan Braçet shtepine te internuarit politik!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

doktorr ne vitin 1987 babai erion braces , ka qen kryetar lagje ne kombinat, lagja 6, babai Im ka qen I denuar politik, dhe ne ate vit ai na internoji ne shengjergj mal me gropa , ne ate koh babai Im e pyeti po me shpin ca do behet, mirdash brace , babai erionit tha kur te mbaroni internimin ketu e keni , po kur internimet mbaruan shtepija ishte e zen Nga kushurijnt e erionit, dhe prej atere un skam me shtepi, te lutem beje publike te shofin Se cfar zevenc kryeminister kemi. falimderit.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz19/01/2019 15:48

Paskeni shpetu mir mor mik, he ate kohe babai Erjon xhepistit dhe gjith baballaret e ketyr qe jane ne pushtet, te merrnin dhe jeten e jo me shtepine, prandaj ky popull nuk duhet te flej gjum, por te ngrihet dhe ti shporri bijt e baballareve.

Shto koment

Denonco