Çfarë ‘koincidence’/ Buzhala tregon emrin e këlyshit që ju bë dhurate Putinit

Çfarë ‘koincidence’/ Buzhala tregon emrin e këlyshit që ju bë dhurate Putinit

23:38, 17/01/2019

Gazetari dhe analisti Berat Buzhala ka ironizuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, duke marr shkas nga një qen dhuratë, që Presidenti rus Vladimir Putin, ka marrë sot nga homologu i tij serb Aleksandar Vuçiç.

Reagimi i Berat Buzhalës

Ky klyshi shqiptar qe e ka marre Putini, kur kish pas mbete vetem per vetem ne dhome me Presidentin e Rusise, i kish pase thane qe “jam favor te korrigjimit te kufirit.”

“E per takse cka mendon”, i kish pas thane Putini klyshit tone.

“Mendoj qe duhet me u hjeke”, i kish pas thane pastori ilir.

“Po me dokesh i njofshem”, ia kish prite shefi i Kremlinit.

Ma vone po dojshin mu leshu ne detaje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment