Meta flet për herë të parë: Jam ndjerë i kërcënuar nga Rama? Jam më i mbrojturi...

Meta flet për herë të parë: Jam ndjerë i kërcënuar nga Rama? Jam më i mbrojturi...

21:53, 17/01/2019

Presidenti Ilir Meta ka qenë sot i ftuar në emisionin, “Të Paekspozuar” në News 24 të gazetarit Ylli Rakipi, u është përgjigjur pyetjeve për aktualitetin politikë.

Përballë Rakipit, Meta ka folur edhe një herë në lidhje me mosdekretimin e Gent Cakajt, dhe për kërcënimet që janë bërë në drejtim të tij për këtë rast.

Refuzimi i Gent Cakajt. Jeni ndjerë i kërcënuar në këtë rast, pasi keni thënë që keni marrë kërcënime?

Presidenti Meta: Nuk është problemi se unë ndihem i kërcënuar, por dhe për arsyet e tjera që lidhen me gjithë historinë e origjinën tine. Në radhë të parë ata që kërcënojnë Presidentin e Republikës, duhet ta dinë se është institucioni më i mbrojtur në Shqipëri nga Kushtetuta. Kushtetuta e thotë qartë, që është më i mbrojturi. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco