Kim Mehmeti: Rama hienë politike, po përçan shqiptarët në ‘Kadrinj’ e ‘Kristaqë’

Kim Mehmeti: Rama hienë politike, po përçan shqiptarët në ‘Kadrinj’ e ‘Kristaqë’

21:57, 16/01/2019

Publicisti i njohur, Kim Mehmeti, ka reaguar dhe dënuar gjuhën e ashpër të përdorur nga kryeministri Edi Rama ndaj gjithë atyre që e kundërshtojnë dhe nuk e përkrahin në ‘çmendurinë’ e vet.

Me anë të një statusi në Facebook, Mehmeti shkruan se Rama duke i etiketuar ata që e duan ‘Kristaqë’ dhe ata që e kundërshtojnë në ‘Kadrinj’, po synon përçarjen e shqiptarëve.

Ja postimi i Kim Mehmetit:

Hienat politike që duan të na coptojnë e përçajnë në ‘Kadrinjë’ e 'Kristaqë'!

A e keni vërejtur: Kryeministri i Shqipërisë shqiptarët i ndanë në ‘Kristaqët’ e vet që e përkrahin, e të lindurit për të qenë të civilizuar e të mençur dhe gjithë të tjerët që e kritikojnë atë, e që ‘natyrshëm’, mund të jenë vetëm ‘kadrinjë’ e ‘malokë’, me emra ‘anadollak’, që e turpërojnë shqiptarinë!”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

lala jot17/01/2019 09:27

po po ky eshte gjithcka beresi, nuk e dine shqiptaret ky ka lexuar biblen me nje dore, kuranin me doren tjeter ne te njejten kohe duke u hedhur me parashute dhe duke ndez cigare. me rrota kari se ky jane militanet qe kane akoma spermen e enverit ne tru po qe hiqen sikur nuk e kane.

Daj Jaku16/01/2019 23:56

Kadri është një emër shumë i bukur që kujton një natë hyjnore të fesë myslimane. "Me emrin e Allahut, të Gjithëmëshirshmit, Mëshirëbërësit. Ne e kemi zbritur (Kuranin) në Natën e Kadrit. E çka di ti se ç’është Nata e Kadrit? Nata e Kadrit është më e mirë se njëmijë muaj. Engjëjt dhe Shpirti (Xhebraili), me lejen e Zotit të tyre, zbresin në këtë Natë, duke sjellë dekretin Hyjnor lidhur me çdo çështje. (Pas zbritjes së tyre) ka paqe deri në lindjen e agimit” Ky paljaço kryellarministër, i cili vetshpallet katolik, mysliman (nga nallonia që ka për gjasme gru), hebre, ortodoks e as vetë nuk e di se çfarë, nuk besë e fé tjetër veç hajdutllikut dhe injorancës totale. Fale o Zot se nuk din se çfarë bën. O popull mysliman shqiptar, mos votoni këtë murtajë, pjellë e djallit! Ngrihu ta rrëzoni se na nxori faret.

Shto koment

Denonco