VIDEO/ Ish-kryeministri: Studentët i dhënë përgjigjen e merituar Ramës dhe Lleshit, qytetarët ti mbështesin

VIDEO/ Ish-kryeministri: Studentët i dhënë përgjigjen e merituar Ramës dhe Lleshit, qytetarët ti mbështesin

20:41, 13/01/2019

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka përshëndetur vendimin e studentëve mbrëmjen e sotme, të cilët vendosën të vijojnë betejën e tyre deri në plotësimin e të gjitha kërkesave.

Me anë të një statusi në Facebook, Berisha shkruan se sot policia e Lleshajt dhe e Ramës mori përgjigjen e merituar nga studentët.

Ndërklohë ish-kryeministrri ka ftuar të gjithë shqiptarët tu bashkohen studentëve në këtë qendresë historike

Ngujim masiv i studenteve guximtar te fakultetit ekonomik.

Pushtimi i universitetit dhe keqtrajtimi shtazarak policor i universitetit per here te pare ne historine e vendit me urdher antikushtetues, antiligjor te Edvin Kristaq Urrejtjes dhe mercenarit te tij Lleshaj, merr pergjigjen e merituar nga qindra e qindra vajza dhe djeme guximtar qe po mbrojne te drejtat e tyre, ligjin, kushtetuten, lirine akademike, autonomine, paprekshmerine e tempujve te tyre universitare.

Nderim studenteve te ngujuar. Ata sot jane ideali me i larte dhe vet ndergjegja jone sociale.

Ju bej thirrje qytetareve te mbeshtesin qendresen e tyre heroike. Fati i saj percakton fatin e te ardhmes europiane te shqiptareve! 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco