Denoncimi/ Militantët e Rilindjes vodhën bazën e Pashalimanit

Denoncimi/ Militantët e Rilindjes vodhën bazën e Pashalimanit

16:23, 13/01/2019

Vjedhja e armëve në bazën ushtarake të Pashalimanit ishte një nga skandalet më të mëdha shtetërore. Ndërkohë që Ministria e Mbrojtjes kërkon ta kalojë ta trajtojë këtë skandal si një çështje ordinere.

Një qytetar ka denoncuar tek ish-kryeministri Sali Berisha batërdinë që është bërë gjatë viteve të fundit në bazën e Pashalimanit dhe se si aty niveli i sigurisë është në nivelin më të ulët.

Ja çfarë shkruan ish-kryeministri:

Militantet e Partisë Kanabiste vodhen armët në Pashaliman!

Raport paraprak për vjedhjet në bazën e Pashalimanit!

Lexoni mesazhin e qyteterit dixhital. sb

Prsh doktor Berisha dua te bej me dije per skandalin e radhes ne ministrin e mbrojtje per vjedhjen e bazes se pashalimanit.ministria e mbrojtjes do ta trajtoj si ceshtje ordinere dhe jo si nje skandal qe ka ndodhur ne ushtrin e natos.me konkretisht jan vjedhur nga nje inpektimi i bere praprakisht jane vjedhur mbi 5000 fisheke 50 granata dhe 3 automatik dhe pushke te reja te blera nga ministrija e mbrojtjes.Ju lutem anonim

Doktor, Pashalimani drejtohet nga militant dhe jo nga profesionist, ka mungese te theksuar te organizimit te sherbimit te rojes, nuk mundet kurr qe te kryhet sigurimi i ruajtjes ne ate menyre organizimi, pa plan studimi te mbulimit te rrezes se ruajtjes, personel te paket, sherbim 12 ore naten pa nderprerje, etj, etj, mungesa , dhe rezultati u pa, komanda dhe ministrja bejne sikur.....duan te mbulojne kete turp...

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku13/01/2019 22:56

Ministria e Mbrojtjes drejtohet nga një femër që trurin e ka tek ll.... Niveli më i ulët që nga koha e Pirros së Epirit. Bile edhe postin e ministres e siguroi duke u kujdesur për lloqet e sëmura të Greg Ramës në USA.

Shto koment

Denonco