VIDEO/ ‘Ngrohen me batanije’, studentët vazhdojnë protestën

VIDEO/ ‘Ngrohen me batanije’, studentët vazhdojnë protestën

15:52, 12/01/2019

Studentët nuk kanë ndërmend që të ndalojnë protestat e tyre.

Edhe pse Edi Rama ka vënë kundër tyre të gjithë shtetin, duke i kërcënuar me polici, duke iu bllokuar dyert për të mos marrë buk, duke u hequr edhe energjinë elektrike, studentët sërish nuk dorëzohen.

Ata vazhdojnë protestën e tyre të ngujuar nëpër Fakultete.

Gazetari i SYRI.net Ermal Rizaj ka sjellë një video nga protesta në Fakultetin e Ekonomisë, ku studentëve u është hequr energjia elektrike dhe mënyra e vetme e tyre për tu ngrohur janë batanijet.

Më poshtë shikoni videon e studentëve:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco