Rama reagon ndaj Metës: Pengmarrës i zyrës së presidentit

Rama reagon ndaj Metës: Pengmarrës i zyrës së presidentit

13:23, 12/01/2019

Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së sotme të Presidenti Ilir Meta.

Ai e cilëson Metën si pengmarrës të zyrës së presidentit.

Me një status në Twitter, Rama shkruan se Gjykata e re Kushtetuese do ta zgjidhë këtë ngërç.

Ja çfarë shkruan Edi Rama:

Mos prisni të merrem më me një pengmarrës të Kushtetutës në zyrën e Presidentit, i cili është katandisur në çizme rezervë e Doktorreshës së Shkencave.

Gjykata e re Kushtetuese do t'i japë fund kësaj maskarade, ndërsa vëmendja jonë do jetë e gjitha tek njerëzit e zero tek çizmet.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Skrapari12/01/2019 19:11

O Edvin? Po ku ke bythe ti mor ndyresire te ballafaqohesh me z. Meta. Se pari z. Meta eshte politikan i klasit te pare. E dyta z. Meta eshte sojlli e nuk krahasohet me nje sojses si puna jote. Je aq i neveritshem saqe na vjen ndot te shohim suratin tend te qelbur(i palare,pis). Zhduku nje sahat e me pare.

gramoz12/01/2019 15:10

Me cilet njerez po merresh ti mor kellire, njerzit ne mbreterine tende po jetojne si ne mesjete mor psikopat. Kur Shqiperia eshte nen pushtetin e motit te ftohte dhe mijra familja jane te izoluara, pa ngrohje, pa ushqim, pa ilaçe dhe pa perkujdesje mjeksore, te gjithe keto nga rruget e izoluara, ti kryeqenefi i ketij vendi rri gjith diten e zotit tuj bo si llaxore neper rrjetet sociale. Mylle halen dhe puno mor llapaqen, se per ate pun te kan zgjedh dhe mos na dil dit e not ne Tv se nai shpife zorraxhi!

Shto koment

Denonco