VIDEO/ Studentët vazhdojnë ngujimin në fakultete

VIDEO/ Studentët vazhdojnë ngujimin në fakultete

02:01, 12/01/2019

Studentët vazhdojnë protestën e tyre në fakultete deri në plotësimin e kërkesave. Studentët e Fakultetit të Arkiteturës dhe Inxhinierisë së Ndërtimit janë ngujuar sot në fakultet.

Sipas burimeve rojet e shkollës nuk po lejojnë që tu bashkohen edhe studentë të tjerë.

Rektori i UT ka dalë në deklaratë për vazhdimin e mësimit por studentët nuk e njohin si vendim pasi kërkesat e tyre nuk janë plotësuar.

Edhe studentët e Fakultetit të Ekonomisë janë në ngujim.

Videoja e mëposhtme tregon ngujimin e studentëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Dr12/01/2019 07:16

E gjithe populli duhet te mbeshtese studentat se po u ?rezikohet jeta se po sakrifikojne per shqiperine.Keto po sjellin demokracine ne SHQIPERINE e cila ishte mbytur plotesisht dhe shqiptaret dukej sikur ishin ne perpilitjet e fundit dhe nuk kishin force per shkak te propogandes ,te percarjes ,per shkak se I hiqej buka e gojes, te frikes ,te injorances sepse gjithcka kontrollohej nga shteti se bashku me K riminelat dhe heshtjes e Be .PRANDAJ duhet nje mobilizim nga njerzit e dijshem ,rektoret ,pedagoget ,opozita dhe kushdo qe e don kete vende te bashkepunojne per se si ta perballojne kete situate dhe te nderlidhin punen qe ta largojne te keqen.Kjo pergjegjesi I bie Bashes se bashku me njerzit e ndershem qe ka pd si Enkeled Alibeaj,Ristani ,bylykabashi,Noka ,Sali berisha te kontaktojne me shkenctaret ,me rektoret,me pedagoget, me intelektualet ,me teologet fetare,me faktorin e ndershem patriot ne kosove,me faktorin ne maqedoni ,ne diaspore dhe te krijojne nje bashkepunim lidhjeje, (NETwork) dhe te konsultohen se si te veprojne dhe te bashkepunojne.Kjo duhet ne menyre urgjente qe te shpetojme shqiperine nga e keqja e madhe dhe nga pasojat qe ajo. JU LUTEM SHPERNDAJENI TEK BASHA, TEK BERISHA TEK SHKENCTARET ,TEK REKTORET TEK PEDAGOGET DHE TE GJITHE QE E DUAN KOMBIN SHQIPTARE SE ESHTE E ARDHMJA E NJE KOMBI QE DUAN QE SHKATROJNE.

Shto koment

Denonco