“RTK”, të tjerat dhe Thaçi/ Buzhala jep arsyet pse duhet të largohet Thaçi

“RTK”, të tjerat dhe Thaçi/ Buzhala jep arsyet pse duhet të largohet Thaçi

23:57, 11/01/2019

Gazetari i njohur kosovar, Berat Buzhala, me anë të një reagimi në ‘Facebook; ka renditur disa arsye se përse presidenti i Kosovës Hashim Thaçi duhet të japë dorëheqjen.

Ja reagimi i tij:

Eshte e ditur, por megjithate eshte e tmerrshme

Keshilltari i Thacit, Adil Behramaj, u shkruan gazetareve te RTK'se se cfare pyetjesh duhet me i bo ata Presidentit, kur ky ka konferenca per shtyp.

Dhe nuk eshte vec RTK'se qe Thaci ia cakton pyetjet. Jane edhe disa televizione te tjera, jane edhe shume media te tjera, ku ai, ose stafi i tij, i caktojne pyetjet.

Prandaj, ky eshte e keqja e vendit, prandaj nuk ka reforme politike, nuk ka demokraci ne vendin tone, nese Thaci nuk largohet prej pozitave udheheqese ne vend.

Duke qene kaq gjate ne pushtet, ai mundet me vazhdu edhe me tutje ne pushtet vec duke perdore mjete te ketilla, duke dirixhu pyetje, duke percaktu renditjen e lajmeve.

RTK sonte do te duhej me e sqaru kete ceshtje.

/A.P/Syri.net/

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco