Lexojeni, do qeshni me lot/ Ironia epike në rrjet për Ramën dhe TV Klan

Lexojeni, do qeshni me lot/ Ironia epike në rrjet për Ramën dhe TV Klan

22:33, 11/01/2019

Dalja e sotme e kryeministrit Edi Rama në emisionin komik ‘Zonë e Lirë’ të Arian Çanit në tv Klan, vetëm pak ditë pasi doli tek emisioni i Mamaqit është shoqëruar me shumë ironi dhe tallje në rrjetet sociale.

Një nga komentet më epike ka qenë ai ku Rama është pjesë e çdo emisioni në Klan përveçse në emisionin e Rudina Magjistarit, dhe kjo kuptohet lehtësisht se pse.

Ja komenti therës:

E vetmja hapesire e lire e TV KLAN ka mbetur "Pasdite me Rudinen".

Aty eshte e sigurt qe Edi Rama nuk shkon! ????

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

shqiptar14/01/2019 21:39

Do të desha që në këtë gazetë të lexoja një analizë realiste se përse pothuajse në të gjitha mediat tradicionale "të mëdha", veçanërisht që prej dy vitesh, mungojnë komentet e lira të lexuesve, ndonëse formalisht të gjitha vazhdojnë të kenë rubrikën e komenteve. "Komente" gjoja të lira gjen vetëm tek gazeta enveriste Dita e tek gazeta e thashethemeve të Mero Bazes Tema. Para dy-tre vitesh të gjitha gazetat e faqet onlinë të televizioneve gëlonin nga komentet e qytetarëve, kurse tani rubrikat e komenteve ose janë fare bosh, ose kufizohen me adresën e imponuar të facebook. Kaq shumë frikë e kanë Edi Ramën mediat shqiptare, saqë i kanë prerë lidhjet me lexuesit e tyre ? Nëse nuk pranojnë komentet e lexuesve, atëhere për kë shkruajnë këto gazeta ? A nuk mjafton ERTV për të bërë propogandën e qeverisë ?

Xin fu11/01/2019 23:19

Njeriu qe shkerdheu cdo gje ne ket vend

Shto koment

Denonco