Monika Kryemadhi përshëndët vendimin për emrin e ri të Maqedonisë

Monika Kryemadhi përshëndët vendimin për emrin e ri të Maqedonisë

20:56, 11/01/2019

Monika Kryemadhi ka përshëndëtur me anë të një statusi në Tëitter votimin e marrëveshjes së arritur nga Maqedonia dhe Greqia.

Marrëveshja, e cila ishte arritur para pak kohësh në Prespë, u votua mbrëmjen e sotme në parlamentin maqedonas me 84 vota.

/Ariglon Pali/Syri.net/

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco