VIDEO/ NATO uron në shqip!

VIDEO/ NATO uron në shqip!

12:14, 02/01/2019

Aleanca më e madhe ushtarake në botë, NATO, nëpërmjet një klipi që e realizon çdo vit tradicionalisht, edhe për vitin 2019 ka uruar në të gjitha gjuhët e vendeve anëtare.

Në këtë video-mesazh të publikuar në faqen e NATO-s, pak përpara se të mbërrinte zyrtarisht Viti i Ri, shumë ushtarakë urojnë festën. Mes tyre, uron në gjuhën shqipe edhe Ndue Kola, ushtarak nga Shqipëria. Ai po luan bilardo dhe uron: “Gëzuar Vitin e Ri”!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco