Andi Bushati ‘optimist’/ Jemi popull me fat, votuam ‘një’ morëm ‘dy’...

Andi Bushati ‘optimist’/ Jemi popull me fat, votuam ‘një’ morëm ‘dy’...

22:38, 14/12/2018

Analisti Andi Bushati, ka reaguar pas videos së fundit të postuar nga kryeministri Edi Rama në rrjetet sociale, ku shfaqet në rolin e një kllouni.

Duke ironizuar videon, Bushati shkruan s shqiptarët janë popull me fat, pasi votuan një dhe morën dy.

Ja postimi i Bushatit:

Shqiptaret jane nje popull me fat. Kane votuar nje kryeminister dhe kane marre bonus dhe nje klloun. Kush te fal kaq shume ne boten e sotme

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Populli16/12/2018 10:10

Mos e ofendoni Ver Llapen!... Ai eshte ku e ku me serioz se Naltgatesia e tij...

e vrteta15/12/2018 09:07

Bën shumë mirë Bushati që e ka rënditur veten sot ndër kritikët më energjikë të Ramës, por duhet të kërkojë falje publike se është edhe ai një nga ata shqiptarë qe ja bëri Shqipërisë dhuratë këtë klloun. Edhe leninistët Qorri e Marka publikisht dënojnë me të drejtë reformën shkatrimtare të arsimit që bëri qeveria Rama, por si model marin Syrizën greke që paskej bërë sipas tyre "arsimin falas". Nuk mund të ketë në asnjë vend shërbime publike falas e ishte kjo marrëzi e të majtës ekstreme greke që e çoi Greqinë në faliment ekonomik.. Ka një hile e tendencë dredharake që duke përfituar nga politika e krimit e korrupsionit që ka ndjekur Rama, të përhapin propogandën komuniste se ja ku të çon "kapitalizmi".. Shqiptarëve duhet t'ju bëhet e kjartë se Rama nuk është as socialist e as kapitalist, por thjeshtë një politikan me sjellje anormale e që mbështet korrupsionin për interesa të tij vetjake.Paradoksalisht, ndonëse ai ka ardhur në pushtet edhe me votat e enveristëve, veç atyre të blera me para droge, bën sikur është antikomunist e mbështetës i sistemit kapitalist demokratik perëndimor, edhe këtë vetëm me qëllim që të marë vota edhe nga e djathta.

liku15/12/2018 04:13

ky ja ka mor ne kthes ver llapes,osht llapaqeni mo i ndyre ne ket vend

Shto koment

Denonco