VIDEO/ Skandal i ri ‘po troket’, hetuesit gjermanë e amerikanë pritet të shpërthejnë ‘bombën’ për dy zyrtarë të lartë shqiptarë

VIDEO/ Skandal i ri ‘po troket’, hetuesit gjermanë e amerikanë pritet të shpërthejnë ‘bombën’ për dy zyrtarë të lartë shqiptarë

21:00, 14/12/2018

Një skandal i ri, pritet të shpërthejë në politikën shqiptare. Këtë herë, janë hetuesit amerikanë dhe gjermanë që po përgatisin dosjet për të paktën dy zyrtarë të lartë shqiptarë, të cilët janë ndjekës të sektit fetar “Bhakti Marga”, i drejtuar nga guruja Paramahamsa Vishëandanda.

Një tempull i udhëhequr nga ky i fundit në Frankfurt, është destinacioni i 2 milion eurove të ardhurave nga Shqipëria.

Siç raporton Shijak TV, në dosje janë të përfshirë edhe politikanë e pushtetarë të lartë, ku dyshohet edhe çifti Gjiknuri. Gruaja e ministrit të Infrastrukturës dhe Energjetikës, Damian Gjiknuri, u pa disa ditë më parë në aeroportin e Rinasit, duke pritur gurunë.

Hetuesit e huaj, pasi kanë zhvilluar investigime në Gjermani dhe Amerikë mësohet se kanë ardhur në Shqipëri, pas mbërritjes së gurusë, me një dosje voluminoze me vete.

Ndërkohë, seancat e hipnozës të zhvilluara nga guruja, përmbajnë deklarime befasuese. Ato mund të shërbejnë për të zbuluar shumë afera të padeklaruara, sigurisht të rrëfyera në një gjendje jo të vetëdijshme, që përfshijnë transferta parash, investime të padeklaruara dhe fshehje të të ardhurave.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Edlir Rameta 17/12/2018 12:06

Guruja me siguri do jete agjent I CIA&FBI Ka mbledhur te dhena nga keta Damianet e rilindjes se Edvin Droges Rames qe po shkaterojne varferojne perdite popullin me vjedhjet korupsionin qe ja pine gjakun shqipetareve keto shushunjat e Rilindjes me ne fund po duket se po ju vjen fundi.

Qytetari i thjeshte17/12/2018 10:56

Bir Selman i nenes ke te q.. me falni te qaj me pare! Keta jane te gjithe per t'u hedhur ne kanal dhe te perfundojne ne Vjose ose Drin..

gramoz16/12/2018 18:50

Ne gjendje hipnoze do kete broçkullitur Sarasvatiçandra e damjanit per aferat dhe leket ne llogari ofshore. Bohu gati damjon se Sarasvatiçandra jote qe i puth toçin ketij gabelit ka broçkullitur dhe po t'pret kokrra e burgut.

Shto koment

Denonco