Studenti i verbër, Ramës live/ A i mbyll dot sytë për dy minuta? Mashtrues...

Studenti i verbër, Ramës live/ A i mbyll dot sytë për dy minuta? Mashtrues...

00:44, 14/12/2018

Protesta e studentëve ka gozhduar Ramën saqë ai nuk po di nga të gjejë zgjidje. Përsëri si çdo herë Rama kërkonn që me arrogancën e tij të dalë i pastër kundër studentëve.

I ftuar në Opinion ai pati një përplasje më një student të verbër.

Studenti e gozhdoi atë dhe trë gjithë përkrahësit e qeverisë duke i thënë: Ti dhe qeveria jote ai mbyllni sytë për dy minuta?

Pasdtaj studenti vazhdoj duke i thënë: Pse nuk e zbatoni ligjin zoti kryeministër? Çfarë do të ndodhë me ne?

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

shqiptar16/12/2018 13:16

Nga të gjitha veprimet skandaloze publike të Ramës, por edhe qëndrimeve pasive e hipokrite të drejtuesve të emisioneve televizivë, skena e kryeministrit që në Opinionin e Fevziut , detyroi një student të verbër thuajse me dhunë që të ulej në karrigen e tij, duke aluduar kështu që ja ulu e bëj ti kryeministrin, i kalon të gjitha caqet e llogjikës e të shpirtngushtësisë. Që Rama nuk ka turp që të bëjë të tilla skena skandaloze, duket se shqiptarët janë mësuar me te e nuk po shoh të ketë reagime në media. Përse ? Se si Dudushi edhe Fevziu nuk kanë personalitetin e gazetarit e ta përzënë nga studio e tyre qoftë edhe një kryeministër kur bën skandale të tilla. E kam ndjekur shpesh emisionin "Porta a Porta" të gazetarit italian Bruno Vespa. As mund të mendohet që ndonjë kryeministër italian që ndrohen thuajse çdo vit, të dalë e ti thotë Vespës, pa ulu aty se emisionin do ta drejtoj unë e jo më që një kryeministër të dhunojë publikisht një të verbër.apo ti afrohet kameras duke lëvizur këmbe e duar si i çmendur e duke ulëritur "Unë jam trafikant, unë jam drogaxhi"

Shto koment

Denonco