VIDEO/ Shikoni mashtrimin e Veliaj për 3 vite e gjysëm me kartën e studentit

VIDEO/ Shikoni mashtrimin e Veliaj për 3 vite e gjysëm me kartën e studentit

00:57, 13/12/2018

Një nga 8 kërkesat që kanë studentët i kërkojnë qeverisë ti plotësojë ose do vazhdojë me bojkotin e mësimit është edhe pajisja me kartë studenti brenda vitit akademik 2018-2019.

Një video denoncuese e shpërndarë në rrjetet sociale nga zëdhënësja e Partisë Demokratike tregon mashtrimet e kryetarit të Bashkisë Tiranë Erion Veliaj në lidhje më kartën e studentit.

Ishte viti 2015 ku Veliaj e përmend për herë të parë kartën e studentin dhe premton se do e bëjë brenda vitit. Po ashtu thotë edhe në vitin 2016.

Vitin e kaluar në Jalë në një bashkëbisedim me disa aktivistë të FRESH Erion Veliaj thotë se më në fund karta e studentin është gati për Tiranën.

Por të gjitha mashtrime boshe dhe premtime të pambajtura. Ju ftojmë të ndiqni videon denoncuese :

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

artan13/12/2018 11:09

O plehre, nuk ka me njeri te keq se surrati jot

Shto koment