Fevziu tenton të fusë Ramën në studio/ Studentët e përzënë: Ikim ne, rri ti me të

Fevziu tenton të fusë Ramën në studio/ Studentët e përzënë: Ikim ne, rri ti me të

22:57, 10/12/2018

Pasi studentët përzunë neokomunistin Arlind Qorri nga protesta, gazetari Blendi Fevziu e rifut si përfaqesues të protestës në studio.

Por nuk është mjaftuar me kaq.

Blendi Fevziu ka tentuar të fusë në lidhje direkte Edi Ramën, të cilin studentët kanë refuzuar çdo komunikim me të.

Pas kësaj, studentët kanë shpërthyer kundër gazetarit Fevziu: Në këtë studio ku jemi ne nuk futet Rama, negociatat e i vendosim vete dhe jo ti.

 Fevziu i ka pyetur në mënyrë fyese: Pse keni frikë nga përballja me Ramën?.

Studentet i janë përgjigjur se nuk e njohim friken, por nuk negociojmë me Edi Ramën.

Me Ramën do flasim nga sheshi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Atdheu im i dashur 13/12/2018 02:32

Blendi fevziu funderrin e qelbur e nxore koken qen Student jemi me ju pastroni atdheun nga kjo fundurrine Si Ky kryeminister Bastard kelyshi i ish bllokut Student kerkoni rrezimin e qeveris merrni fatet e Arberise Zoti ju bekoft

abc13/12/2018 00:04

Figura më e neveritëshme që fton Fevziu në studion e tij, më duket Muç Nano. Besoj e vutë re që ky kishte ardhur në ate takim me studentët, ndonëse një 60 vjeçar, si një adoloshent 15 vjeçar me xhinse të grisura e me një xhup si ato që veshin prostitutat natën nëpër rrugët e qyteteve europiane.

cuco 12/12/2018 16:59

Ky eshte turpi i famjiles se tije! Llum i basifondeve! U shit legeni......, si nje gazetar i pa anshem ne fillimet e tij, ne nje sherbetor bollka ulur i kryedoçit! I provokon dobiçi duke ju thene : Keni frike nga kryehaleja? Ka frike ai...dhe kujton se kane frike studentet! Ore pleh;, studentet nuk kane frike sepse kan nje jete perpara, dhe ate jete nuk duan ta jetojne si ti, por me dinjitet, jo kurriz ulur si ti, por me ballin lart e me krenari!.... I Zgjebosur, qe provokon te rijte me fjale rrugesh, te denje per nje vemje si ti! Turp.. por turp nuk ke.....!

CUCO 12/12/2018 16:45

Fevziu nuk ka turp njesoj si padroni te cilit i sherben........Ehh.. po ç'them dhe une, kam harruar tashme se nuk egsistoje gazetare profesioniste te vertete, te pa shitur! Ps: Duke perjashtuar ndonje qe nuk e botojne, ose qe e botojne shume pak! Tung! Gjithe llumit politik mediatik shkiptar!

Meda12/12/2018 13:38

Rast shume i bukur qe Studentet ta rrifnin ne studion e tij kete pis pisi, per blend Fevzi pushtin e kam fjalen! Ta rrifnin dhe mos ta linin te qante.... sus sus pis pisi dhe sejcili nga nje shpulle tulles tullacit!

Miu te kiu11/12/2018 08:23

Hale mbeti

Daj Jaku11/12/2018 06:40

Cfarë nuk pret nga një person që spiunonte shokët e vet, pështymore dentistësh.

Goni11/12/2018 00:28

Bledi fevziu esht ushtari rames qe ne mengjes bashk me balton haxhiun jan dy prosituta te vogla qe nuk ja u hedhin dot studenteve.

taku11/12/2018 00:18

fevzi....shpirt zi....vetem ti flet...na cave K..in

Toozi...10/12/2018 23:50

Or pucist legen...do vi ora kur Sandri do ta bej pucin dhe ty, do i lesh leket gjyqeve, ose ne spital.Gjynaf ato studente or bukeshkale ...Zoti te pafte o negativ.

Hoxha10/12/2018 23:30

Or bushter.... Allahu ta dhente si e meriton o funderrime ....

t10/12/2018 23:06

O fevzi o pjelle e ndyre,kete pushtllek qe deshe me ja bere studentave ,ka per ta bere zoti

Shto koment