Zbulohet skenari i Ramës dhe Qorrit për të shkatërruar protestën

Zbulohet skenari i Ramës dhe Qorrit për të shkatërruar protestën

00:01, 10/12/2018

Aktivistë të shoqërisë civile kanë denoncuar mbrëmjen e sotme një skenar që Edi Rama po përgatit bashkë me Arlind Qorrin për të shkatërruar protestën e studentëve gjatë paradites së te hënës.

‘Nga burime të sigurta, Edi Rama dhe Arlind Qorri jane duke orkestruar nje takim neser midis Rames dhe nje grupi studentesh anetare te OP, te thirrur edhe nga rrethet.

Nese do te perpiqen qe takimin ta organizojne ne shesh, me Ramen qe vjen si liberator mes turmes, studentet nuk duhet te harrojne ne shtepi bikerinen e vezeve qe kane bere gati per kete rast.

Rama duhet te dale portokalli dhe i lagur nga turma.

P.S. Qorri i OP qorton qorrat e OP qe deshtuan te marrin freret e protestes sot’, shkruan aktivisti Vehap Kola në Facebook.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

t10/12/2018 07:12

Po ata zhgarravinat e lapsit e dine kete gje qe vahdojne ta mbrojne qorrin dhe op me artikuj si :'kush po e sulmon Arlindinin'.Jam i bindur se studentet e kane kuptuar se ata qe duan ti percajne jane pikerisht qorrat e arlindit dhe klysh e erionit.dhe kane per ti bere te njejten pritje si ministres,por ai nuk ka per te guxuar per te ardhe ne mes te studentave

Shto koment