Situata në Shqipëri, Mediu takime në SHBA, një vend anëtar i NATO-s nuk mund të drejtohet nga krimi

Situata në Shqipëri, Mediu takime në SHBA, një vend anëtar i NATO-s nuk mund të drejtohet nga krimi

14:39, 09/12/2018
A+ Aa A-

Kryetari i Republikanëve shqiptarë po zhvillon takime të shumta në SHBA.

Ai ka patur bisedime në Kongres për situten në Shqiperi.

Një vend anëtar i NATO - s nuk mund të drejtohet nga krimi dhe korrupsioni, nuk mund të shkatërrojë Institucionet Kushtetuese dhe ti kthej ato nën kontrollin dhe sherbim të Rames dhe qeverisë.

Situata e krimit dhe korrupsionit në Shqipëri Po shkatërron besimin në demokraci dhe të ardhmen e vendit, mësohet të ketë deklaruar keru i PR gjatë takimeve në SHBA.

Ai është takuar me Kongresmenet Gary Palmer Kryetari Komitetit Politikave per GOP, Trey Goëdy Kryetar I komitetit Oversight

Kongresmeni John Ratcliffe Kryetari i Nën/Komisjonit për Sigurinë Kibernetike dhe Steve King theksuan se: Shtetet e Bashkuara të Amerikes duan një aleate që respekton qytetarët, ligjin dhe Kushetuten dhe do mbështesin Shqiperinë në luftë kundër korruspionit dhe krimit si dhe zgjedhjet e lira e të ndershme.

John Ratcliffe ishte një nga kandidatët pretendent për Prokuror i Pergjithshëm.

    © SYRI.net

    Lexo edhe:

    Komentet

    Shto koment

    Denonco