Pedagogu që e flakën nga protesta: Po, jam marksist. Kam ndërruar disa herë bindje deri sa gjeta veten...

Pedagogu që e flakën nga protesta: Po, jam marksist. Kam ndërruar disa herë bindje deri sa gjeta veten...

11:35, 09/12/2018

Pedagogu Jani Marka është detyruar të flasë për mediat pasi studentët e flakën me forcë nga protesta e tyre dhe nuk ia dhanë fjalën. Marka është detyruar të pohojë se i ka ndërruar disa herë bindjen politike në vite dhe tanimë e ka ndarë mendjen të kontribuojë jo më në to, por në një organizatë.

“Unë jam pedagog, - tha ai për mediat. – Janë në Fakultetin e Shkencave Sociale. Në 1992 kam qenë 12 vjeç;  nga ajo ditë deri sot mund të kem ndërruar disa herë bindjet, por duke u pjekur forcon idealet. Unë kam shumë ideale, por ajo  nuk është partiake, është ajo që kanë studentët: arsim cilësor. Studentëve u duhet të paguajnë 2 mln lekë tarifë.

Unë doja të flisja kundër dhunës. Kjo ishte e paparashikueshme, kjo protestë u ka dhënë shpresë shqiptarëve. Po ushtrohet dhunë e vazhdueshme ndaj nesh. Janë hedhur mbi ne sulme të jashtëzakonshme. na akuzojnë se jemi pjesë e një organizate tjetër, por jam krenar që jam pjesë e saj," përfundoi Marka, duke iu referuar një organizate politike markiste që donacionet i merr nga qeveria.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Fieraku nga Ferrasi12/12/2018 11:29

Jam dakort me komentuesin Rama Do rrojme me ahimè se une e t'ha i pari Sa do thosha eshte gei. Rrace m...

cuco 12/12/2018 09:54

Kjo deklarate me duket si ato te nje adoleshenti qe e ka kuptuar se nuk eshte normal si shoket e tije dhe me ne fund gjen veteveten! ....Me ne fund...urime!

Rama11/12/2018 20:11

Ky tipi eshte tip gay

Arjan11/12/2018 18:17

Keta persona qe thone jemi marksista ndoshta jetojne me epoken e gurit ose jane zombo

Cte bej11/12/2018 13:52

Ti meriton shume fjale po smund ti them fshehurazi. Ske dinjitet, je askush, nuk ekziston, je lecke

t09/12/2018 12:32

Ju qelbesira pedagoglash,perderisa beni pjese ne organizata qe financohen nga shteti apo soros jeni raca me ulet e njerezimit,shkurt ju shiteni e bliheni

shqiptar09/12/2018 12:11

Vetë fakti që ky "pedagogu" e pranon publikisht që i ka ndruar bindjet e tij e flamujtë partiake, është një tregues i korrupsionit të tij. Dihet se në Shqipëri ata që kalojnë sa tek një parti tek tjetra, këtë e bëjnë për interesa korruptive e jë për bindje demokratike. Përse qeveria e mbështet idenë që protesta e studentëve të zhvillohet vetëm në hapsirën e ngushtë para ministrisë së arsimit ? Qëllimi është i kjartë. Duke e ditur se Shqipëria ka një numur të madh studentësh rreth 140 mijë, e duke parë që me këtë lëvizje studentore u bashkuan të gjithë universitetet e Shqipërisë, përzgjodhën si "organizatore" të komandueshëm të kësaj proteste, disa studentë e pedagogë neokomuniste që janë ngulur para ministrisë e ju bëjnë thirre studentëve që të mos lëvizin në hapsirat e tjera të Tiranës apo para kryeministrisë që është burimi kryesor i shkeljes së të drejtave jo vetëm të studentëve por të gjithë shtresave të shoqerisë shqiptare. Frika e qeverisë është që kjo protestë të përfshijë jo vetëm gjithë studentët, por edhe qindra mijëra shqiptare të tjerë që i mbështesin ata. Në këtë hapsirë të vogël para ministrisë së arsimit, me ndihmën edhe të këtyre "organizatave" neokomuniste, më së shumti mund të mblidhen e të qëndrojnë e shumta nja dymijë protestues, lehtësisht të kontrollueshëm nga plocia e fshehtë në rrugën e ngushtë të Durrësit.Duket kjartë se protesta nuk ka një grup drejtues të zgjedhur demokratisht nga të gjitha universitetet, por janë një grup permanent që me megafona hedhin parulla bollshevike për arsim falas, apo se sdutentët nuk duhet të meren me politikë. Për nëse studentët, elita e rinisë nuk duhet të meret me politikë, kush do të merret ? A mos duhet të meren me politikë analfabetët trafikantë të drogës ?

Loran shehu09/12/2018 11:46

Ik mor zgjeps legen komunist me ato flok si pederast

Shto koment

Denonco