Nesër të gjithë para kryeministrisë, ja kërkesat që kanë për Edi Ramën

Nesër të gjithë para kryeministrisë, ja kërkesat që kanë për Edi Ramën

19:57, 06/12/2018

Studentët kanë paralajmëruar një tjetër protestë të madhe ditën e nesërme para kryeministrisë. Ata kanë publikuar sot dhe axhendën se nga do të nisen, për tu bashkuar në fund të gjithë para kryeministrisë në orën 10:00.

Studentët janë shprehur qartë se nuk kanë ndërmend të tërhiqen nga kërkesat e tyre që është ajo për arsim falas dhe kushte më të mira mësimdhënieje.

Këto janë kërkesat e studentëve drejtuar Ramës:

Arsim Falas...
Kushte më të mira mësimdhënieje ..
 Kushte më të mira në konvikt

Kujtojmë që ditën e stome studentët arritën që të detyrojnë ministren Nikolla që të tërheqë mbrapsht VKM-në e cila detyronte studentët që të paguanin tarifë shtesë për provimet.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco