Bejtja u kërkon falje qenve/ Ndjesë që po ju krahasoj me Ramën, por...

Bejtja u kërkon falje qenve/ Ndjesë që po ju krahasoj me Ramën, por...

18:15, 06/12/2018

Daljet e shpeshta të kryeministrit Edi Rama në media janë bërë shumë të bezdisshme për çdokënd. Lidhur me këto dalje shumë të bajatshme ka reaguar edhe gazetari Andi Bejtja.

Me anë të një postimi në Facebook, Bejtja shkruan se Edi Rama është bërë aq i bezdisshëm sa edhe qentë e rrugës, aq sa çdokush që kalon në lagje ju gjuan me shkelm për t’i larguar.

Ja postimi i Bejtjes:

Kam respekt per cdo lloj qeni te cfaredo lloj race te jete, dhe kjo qe do them e di qe nuk eshte humane dhe nuk ka te bej me botkuptimin tim po fatkeqesisht nuk gjej menyre tjeter per ta shprehur me mire; ke frike me hap Facebook se eshte bere Kryeministri si qente e lagjes: kush kalo i gju me shqelm...Si u shkri gjithe ajo keshtjelle propagande sa hap e mbyll syte...

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Tafa06/12/2018 19:57

E Bre Bejtja si nuk skuqesh si ste vjen turp po ti vella e ke Edin . Ku Eshte etika Ku eshte Morali i kujt Eshte ky Bejt Kali e ka babin Qen apo esht Klysh Njeriu Ka Bejtja Mam e a ka pas Gjyshe Pse e humb morali ti o Bejt si Qyqye un nuk skuqem per ty as per nje Qen se eshte nje shtaz shtepie qe ta rujm ja vlen Rujr Karakterin e le pak Moral nese ke Familje o Bejtan

Shto koment

Denonco