Protestuesit njëzëri si 28 vjet më parë: E duam Shqipërinë si gjithë Europa! Poshtë diktatura

Protestuesit njëzëri si 28 vjet më parë: E duam Shqipërinë si gjithë Europa! Poshtë diktatura

17:42, 06/12/2018
A+ Aa A-

‘E duam Shqipërinë si gjithë Europa! Poshtë diktatura”, kjo ka qenë një nga thirrjet e protestuesve tek Unaza e re, e njëjtë më thirrjet e studentëve 28 vite më parë kur rrëzuan diktaturën.

Edhe mbrëmjen e sotme në ditën e 33-të të protestës, banorët e Unazës së re, janë shprehur njëzëri se nuk do të mund t’i përçajë askush dhe se ata do të triumfojnë në fund përballë qeverisë dhe oligarkëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Adi06/12/2018 18:50

Bravo studenteve. Poshte diktatura e ed rrempalles, zhgarravines,

.06/12/2018 18:33

Pirdhni pirdhni tek evropa mbajini shpresat. A mer tutkuna. Rama njelloje si nikolla do terhiqet. Kaq ishte filmi sa te terhiqte vemendjen pak sekonda nga xibraka. Ky vet i ben kastile qe kushdo te vije neser te kapet keq nga borxhi i krijuar dhe te dalin te thone ishin mire me ramen. O shqiptar o rrot kar.

Shto koment

Denonco