VIDEO/ Nis protesta tek Unaza e re

VIDEO/ Nis protesta tek Unaza e re

17:00, 06/12/2018

Banorët e Unazës së re, janë kanë dalë sërish ditën e sotme në protestë, ku kërkojnë dëmshpërblim të plotë për banesat dhe pronën e tyre.

Sot është dita e 33-të që banorët e Unazës së re dalin në protestë, dhe deklarojnë se nuk ka ndërmend të tërhiqen deri sa të realizojnë të gjitha kërkesat e tyre.

Në mbështetje të protestës së tyre ka shkuar edhe kreu i PD, Lulzim Basha, si dhe deputetët e opozitës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco