‘Arsim publik falas’, studentët të bashkuar: Nuk tërhiqemi

‘Arsim publik falas’, studentët të bashkuar: Nuk tërhiqemi

14:41, 06/12/2018

Studentët nuk tërhiqen nga protesta e tyre pavarësisht se ministrja Lindita Nikolla u shpreh se do të shfuqizohet VKM për taksën e provimeve të mbartura.

Ata tani kërkojnë arsim publik falas.

Me thirrjet ‘arsim publik falas’, ‘Ne nuk dorëzohemi’ studentët vazhdojnë të protestojnë para godinës së Ministrisë së Arsimit prej orës 10:00 të paradites së sotme.

‘Ne duam shkresë zyrtare me katër kërkesat dhe nuk tërhiqemi. Të përgjysmohen tarifat.

Ajo tarifë për provimet e mbartura ishte kryesore, por duhet të plotësohen edhe kërkesat e tjera. Do vazhdojmë protestat’- thonë studentët.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment